Ruiny Królestwa Skarlandu

Aktualności:

• Witaj na zniszczonych wojną domową ziemiach dawnego Imperium Skarlandu...

Aktualności

Witaj na zniszczonych wojną domową ziemiach dawnego Imperium Skarlandu...

Autor Wątek: Dyskusja o przyszłości Skarlandu  (Przeczytany 275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:57:15 am
Witam!

Chciałbym tym wątkiem rozpocząć dyskusję o przyszłości Skarlandu i jego ewentualnej odbudowie. Czy Waszym zdaniem Skarland ma szansę znów zaistnieć na mapie polskiego v-świata i zostać czołowym v-państwem? Jak wyobrażacie sobie przyszłość Skarlandu?

Zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych losami Imperium Skarlandu, może dzięki temu dołożymy swoją cegiełkę do odbudowy tego wspaniałego państwa.  :)

Naczelny Inkwizytor Imperium Skarlandu
Kapitan Wojsk i Admirał Wielkiej Armady

Michelangelo Piccolomini

• Nowy użytkownik
  • *
  • Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2018, 04:50:00 pm
Oczywiście, wydaje mi się, że może się tak stać. Nie liczyłbym jednak na ogromną aktywność, bo tej nie ma obecnie nigdzie. Wydaje mi się, że moglibyśmy zacząć od skromniejszych, lecz stabilnych struktur, coś na wzór Państwa Kościelnego.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:17:00 am
Oczywiście, wydaje mi się, że może się tak stać. Nie liczyłbym jednak na ogromną aktywność, bo tej nie ma obecnie nigdzie. Wydaje mi się, że moglibyśmy zacząć od skromniejszych, lecz stabilnych struktur, coś na wzór Państwa Kościelnego.

Cegiełka po cegiełce, zbudujemy nowe Imperium  ;)

Michelangelo Piccolomini

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:03:48 pm
Najważniejsze są kwestie ustrojowe - czy Jego Eminencja Karol Wawrzyniec powróci na tron? Jeśli nie, to kto obejmie władzę w odrestaurowanej monarchii?

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:26:08 pm
Najważniejsze są kwestie ustrojowe - czy Jego Eminencja Karol Wawrzyniec powróci na tron? Jeśli nie, to kto obejmie władzę w odrestaurowanej monarchii?

Wczoraj Król Senior wydał Dekret, gdzie omówione są 3 drogi dla Imperium Skarlandu. Pod uwagę brana jest sytuacja, że Skarland może zostać republiką lub zostanie dokonana restauracja monarchii. Czy i kiedy zostanie to dokonane nie mam pojęcia, najwięcej w tej kwestii powinien mieć do powiedzenia Don Carlos II i to do Jego Wysokości proszę kierować tego typu pytania. Moim zdaniem powrót Don Carlosa II na tron imperialny to opcja bardzo pewna i wydaje się, że będzie to doskonały kierunek do odrodzenia Skarlandu. Nikła natomiast jest moja wiedza o potomnych Jego Wysokości, którzy mogliby włożyć na głowę koronę Imperium Skarlandu, ale jeśli takowi istnieją, może warto też takie rozwiązanie przemyśleć. Zawsze można też władzę powierzyć nowej dynastii. Jakby się nie stało i tak będzie to ogromny sukces, bowiem wydawać się mogło, że Skarland został zapomniany.

Jest oczywiście też te opcja, gdzie forum zostanie muzeum dziedzictwa Imperium Skarlandu, w związku z czym żadne rozwiązanie nie jest wykluczone.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 12:32:51 pm wysłana przez Miguel Luis de Martinez »

Ludwik Tomović

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:30:19 pm
Czołowym v-państwem raczej Skarland nie zostanie, ale ma szanse być solidnym "średniakiem"

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:35:39 pm
Czołowym v-państwem raczej Skarland nie zostanie, ale ma szanse być solidnym "średniakiem"

Do tego raczej daleka droga.

Michelangelo Piccolomini

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:59:26 pm

Wczoraj Król Senior wydał Dekret, gdzie omówione są 3 drogi dla Imperium Skarlandu. Pod uwagę brana jest sytuacja, że Skarland może zostać republiką lub zostanie dokonana restauracja monarchii. Czy i kiedy zostanie to dokonane nie mam pojęcia, najwięcej w tej kwestii powinien mieć do powiedzenia Don Carlos II i to do Jego Wysokości proszę kierować tego typu pytania. Moim zdaniem powrót Don Carlosa II na tron imperialny to opcja bardzo pewna i wydaje się, że będzie to doskonały kierunek do odrodzenia Skarlandu. Nikła natomiast jest moja wiedza o potomnych Jego Wysokości, którzy mogliby włożyć na głowę koronę Imperium Skarlandu, ale jeśli takowi istnieją, może warto też takie rozwiązanie przemyśleć. Zawsze można też władzę powierzyć nowej dynastii. Jakby się nie stało i tak będzie to ogromny sukces, bowiem wydawać się mogło, że Skarland został zapomniany.

Jest oczywiście też te opcja, gdzie forum zostanie muzeum dziedzictwa Imperium Skarlandu, w związku z czym żadne rozwiązanie nie jest wykluczone.

Republiki nie cieszą się obecnie popularnością, a poza tym byłaby to częściowa utrata dziedzictwa.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2018, 01:35:11 pm
Jednak jak widać taka opcja jest brana pod uwagę.

Michelangelo Piccolomini

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2018, 04:28:45 pm
Może okazać się najlepsza, nie możemy tego teraz wykluczać, choć jestem mocno sceptyczny.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2018, 04:55:31 pm
Może okazać się najlepsza, nie możemy tego teraz wykluczać, choć jestem mocno sceptyczny.

Trzeba pamiętać, że Hiszpania miała w swojej historii również okres, gdy była republiką. Może nie był to najbardziej szczytowy okres potęgi Hiszpanii, lecz w warunkach v-świata może być to jedna z metod przywrócenia Imperium ze świata zmarłych. Ciężko to na chwilę obecną wyrokować.

Doszły mnie również słuchy, że gdzieś na mapie v-świata działa Cesarstwo Hiszpańsko-austriackie. Ktoś z Państwa wie coś więcej o tej mikronacji?

Ludwik Tomović

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:38:38 pm
O Cesarstwie nic mi nie wiadomo.

Możliwe że republika jest jakimś wyjściem na okres przejściowy, ale tak naprawdę przy mądrym "rozegraniu" monarchia będzie dużo lepsza.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:55:28 pm
Co Señor rozumie pod pojęciem "mądre rozegranie monarchii"?

Ludwik Tomović

• Nowy użytkownik
  • *
Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2018, 11:43:18 am
Mam na myśli monarchię z dużym udziałem ludzi spoza niej, tak aby jak najwięcej chętnych zaangażować.

Miguel Luis de Martinez

• Administrator
  • Nowy użytkownik
Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2018, 02:44:21 pm
Mam na myśli monarchię z dużym udziałem ludzi spoza niej, tak aby jak najwięcej chętnych zaangażować.

Czyli w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest monarchia parlamentarna z królem, jako "maskotką"?